Havaalanı Güvenliğinden Daha Hızlı Geçmenin 9 İpucu

by

Kim havaalanı güvenliğinden daha hızlı geçmek istemez ki? Özellikle geç kaldığında.

Uçuşunuz ne kadar uzun veya kısa olursa olsun, herkes havacılık güvenliğinden geçmek zorundadır . Bu, herkesin havaalanında ve uçuşları sırasında güvende olmasını sağlamak için uygulanır.

1. Metal Giymeyin veya Taşımayın

Mümkünse metal içermeyen giysilerle seyahat edin. Kemerinizin üzerinde metal varsa ve gerçekten takmanız gerekiyorsa, taşıma çantanızda taşıyın ve güvenlikten geçtikten sonra takın.

Kesinlikle almanız gereken metal olan herhangi bir mücevheri de aynısını yapabilir ve güvenlikten geçene kadar el çantanıza koyabilirsiniz.

2. Çıkarması Kolay Ayakkabı Giyin

Bilmiyorsanız – güvenlikten geçerken ayakkabılarınızı çıkarmanız gerekecek. Onları çıkarmanız ve eleyecekleri plastik bir çöp kutusuna koymanız gerekecek.

Bu nedenle kolayca çıkarabileceğiniz ayakkabılar giymek isteyeceksiniz. İsteyeceğiniz en son şey, ayağınıza takılıp, çıkarması zor ayakkabılarla koşuşturduğunuz için ayağınıza takılıp kalmaktır.

Her gün binlerce insanın güvenlikten geçtiğini unutmayın, bu nedenle kendinizi mikroplardan korumak için çorap giymek isteyebilirsiniz. Ayrıca 75 yaşında veya daha büyükseniz ayakkabılarınızı çıkarmanız gerekmez.

3. Evraklarınız Elinizin Altında Olsun

Çoğu insan, ehliyetlerini ve biniş kartlarını yanlarında bulundurmaları gerektiğini unutur ve güvenlikten geçerken sadece aramak zorunda kalmak için çantalarına koyarlar. Ehliyetinizi ve biniş kartınızı bulmaya çalışırken çantanızı karıştırırken size bakan tüm gözlerin telaşından kurtulabilirsiniz.

Kapıda biniş kartınızı aldığınızda, evraklarınızı bir kenara bırakmak yerine ehliyetinizle birlikte tutun. Bu size zaman kazandıracak ve sırayı beklemenize engel olacaktır.

4. Dizüstü Bilgisayarınızı Hazırlayın

Bir dizüstü bilgisayarla seyahat ediyorsanız, onu çantasından çıkarmanız gerekeceğini önceden bilmekte fayda var. Dizüstü bilgisayarlar, tek tek tarandıkları için güvenlikten geçerken kendi çöp kutusuna gitmek zorunda kalıyor.

Dizüstü bilgisayarınızı çantanızın altında saklamayın, bunun yerine bir çöp kutusuna koymaya hazır hale getirin.

5. Sıvı ve Jel Ürünler

TSA, taşıdığınız her sıvı veya jel öğesinin 3.4 ons veya daha küçük olmasını ve hepsinin 1 litrelik, şeffaf, kilitli bir torbaya sığmasını gerektirir. Bu, şişelenmiş su bile güvenlikten herhangi bir içecek getiremeyeceğiniz anlamına gelir.

3.4 onstan daha büyük şişeler var mı? Bunları kontrol ettiğiniz çantalara koyun ve şişelenmiş suyunuz veya meyve suyunuz varsa için veya atın.

6. Tıp

Reçeteli ilaç, ister sıvı ister hap olsun, güvenliği sağlamak için iyidir. Her şeyin açıkça etiketlendiğinden ve seyahatiniz için makul bir miktar taşıdığınızdan emin olun.

İlacınız sıvıysa ve 3.4 onstan büyükse sorun yok. İlaç, 3.4 ons kuralına girmez. İlaçlarınızı güvenliğe beyan etmeniz gerekecek ve onları kontrol edebilirler, bu yüzden şaşırmayın.

Uçuşunuz sırasında veya uçaktan iner inmez ilacınıza ihtiyacınız yoksa, ilaçlarınızı kontrol edilmiş bagajınıza koymayı düşünebilirsiniz. Bu, güvenlikten geçen sürenizi azaltacaktır.

7. MyTSA Uygulaması

Uçuş tarihinizden önce, neleri getirip neleri getiremeyeceğiniz konusunda %100 net olduğunuzdan emin olmak için MyTSA uygulamasını indirin. Bu size çok zaman kazandıracak çünkü bir şeyden emin değilseniz, önceden iki kez kontrol edebilirsiniz.

Bu, güvenlikten geçerken size zaman ve baş ağrısı kazandıracaktır.

8. Çantanızı Kontrol Edin

Zaman kazanmak için çantanızı uçakta taşımak yerine kontrol edin. Bugünlerde bir çantayı kontrol etmek ekstra maliyetli olsa da, çantanızı alıp herhangi bir makineye koymakla uğraşmayacağınız için size çok zaman kazandıracak.

Sadece ayakkabılarınızı çıkarmak ve metal dedektörlerinden geçmek konusunda endişelenmeniz gerekecek.

9. Dost Olun

Günün sonunda güvenlik işini yapıyor ama onlar da sizin gibi insan. Kibar ol ve kibar ol. TSA her gün milyonlarca insanı tarar ve amaçları sizi rahatsız etmek değil, sizi güvende tutmaktır.

Öncelikli güvenlik hatlarıyla ilgilenen ajanlara karşı dostça davranırsanız, size bolca zaman kazandıracak şekilde sizi öncelikli olarak gönderebileceklerini asla bilemezsiniz. Bazen bu acenteler bağımsız havalimanı sözleşmeli çalışanlarıdır ve dostça bir gülümseme uzun bir yol kat edebilir.

Zaten huysuz insanlarla uğraşmayı kim sever ki?

Mutlu Uçuşlar!

Artık havaalanı güvenliğinden nasıl daha hızlı geçeceğinizi bildiğinize göre, bir sonraki uçuşunuz için tüm bu ipuçlarını kullanabilirsiniz. Havaalanında güvenlikte beklemekten daha iyi şeyler var. Bir salonda dinlenebilir, barda bir içki alabilir veya sadece uçakları izlemenin keyfini çıkarabilirsiniz.

En son faydalı gönderilerimizi asla kaçırmamak için lütfen sitemizi yer imlerine eklemeyi unutmayın!