Boğazkent Transfer

boğazkent transfer

Nasıl Gidilir?

Antalya Alanya seyehat güzergahı yönünden Boğazkent transfer ile veya şehirler arası otobüs bulabileceğiniz otogar’dan Serik şehrine gidecek olan fark etmeksizin bir otobüs aracılığı ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Akabinde ise Çınaraltı Serik yakınındaki Boğazkent otobüs durağından, Boğazkent Kooperatif dolmuşlarını kullanarak Boğazkent’e ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer arzu ederseniz, taksi seçeneğini de kullanabilirsiniz.

bogazkent otobus terminali

bogazkent dolmuslari

Nerede Kalınır?
Boğazkent bölgesinde ortalama 10-15 arası 5 yıldız konforunda oteller yer almaktadır. Bunlara alternatif oalrak günlük kiralık evleri kiralama yoluna gidebilirsiniz.
Bölgede kalabileceğiniz oteller :
 • Aydınbey Ünlü Otel
 • Dyadom Otel
 • Vera Club Otel Mare
 • Dionis Hotel Resort & Spa
 • Crystal Waterworld Resort & Spa
 • Crystal Aile Tatil Köyü
 • Sensimar Resort Boğazkent
 • Crystal Paraiso Verde Tatil Köyü
 • Belek Beach Resort Hotel
 • Sherwood Dreams Tatil Köyü
 • Kirman Hotels Belazur Resort & SPA
 • Alva Donna Exclusive Hotel & Spa
 • Siam Elegance Hotels & Spa
Boğazkent, Antalya havalimanına yaklaşık olarak 47 km yakınlıktadır. En yakın olduğu şehirlerden bir tanesi de Serik şehir merkezidir. Serik şehir merkezine ortalama 15-16 kilometre uzaklığında bir konumda bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında iskandinav ve avrupalı turistlerin yoğun olarak ziyaret ettiği bir tatil bölgesi durumundadır.

Boğazkent, Antalya’nın Belek ilçesinde bulunmaktadır. Ayrıca yüzlerce (200 civarı) kuş türünü barındrımasından dolayı “Kuş Cenneti” olarak adledilmektedir. Sıcak bir havaya sahip olması nedeniyle bir çok hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Mevsimlerden kış ve yaz ayları dönemlerinde yüzlerce çeşit kuşun üreme amacı ile geldiği en belirgin şehirdir. Akabinde carettaların üremek amacı ile yoğun bir şekilde yer aldığı bölgelerin en başında gelenlerden biridir.

Harika görünümlü sahil boyları ve güneşin tam olarak değdiği kumsalların tüm otantik yapısını koruması nedeniyle “Mavi Bayrak” olarak isimlendirilmiştir. Sizlerde güzel bir tatil yaşamak için bu harika tatil beldesini ziyaret ederek, güneşin ve kusalın tadını çıkarabilirsiniz. Boğazkent otelleri yine misafirlerine olumlu hizmetlerine devam etmektedirler. Beğendiğiniz ve size uygun olan bir otelde konaklayarak kendinize güzel bir tatil deneyimi yaşatabilirsiniz.

Boğazkent Transfer ile Gezilecek Yerler

Zeytintaşı Mağarası

zeytintas magarasi e1608651633646Antalya-Serik’te (Boğazkent) tatilinizin tadını çıkarırken aynı zamanda kum ve güneşin keyfini yaşarken, bu güzel bölgenin tarihi ve otantik özellikleri ile birlikte tatilinizi daha güzel ve keyifli bir hale getirmenize yardımcı olacaktır.

Serik bölgesinde bulunduğundan dolayı yazılarımızda birçok kez Serik ilçesinin adı geçmektedir. Sene boyunca yaşadığınız yorgunlukları atmak adına Zeytintaşı Mağarasında güzel bir gezi gerçekleştirebilirsiniz.

Zeytintaşı Mağarası, Serik bölgesine ortalama 14 ila 15 kilometre mesafede yer alan Akbaş köyünde konumlanmıştır. Bu bölgeye erişim anlamında sorun oluşturmayacak bir bölgede bulunmaktadır.

Ayrıca bu mağara kendi içerisinde sarkıtlar ve dikitler barındırmaktadır. Bu görsel şöleni kaçırmamanızı öneririz. Aynı zamanda bu bölgeye geldiğinizde ve bu mağaraya gezi amacıyla girdiğinizde burada görevli olan kişiler sizlere yardımcı olmaktadırlar. Sizleri bilgilendirmemiz gerekecek olursa, bu mağarada bulunan sarkıt ve dikitlere kesinlikle dokunulmasa yasak durumdadır. Tek yapmanız gereken şey zeytintaşı mağarasını gezmek amacıyla buraya gelmeniz ve buranın güzel doğal güzelliklerini görmenizdir.

Aspendos Antik Kenti

aspendos antik kenti e1608651654655

İki küçük tepenin üzerine konumlanan Aspendos Antik Kenti, döneminde ticaret ve liman kenti özelliğini taşımaktaydı.

Eski zamanlarda olduğu gibi Aspendos Antik Kenti, o dönemlerde liman kenti özelliği barındırmaktaydı. Aynı zamanda yine dönemin ticaret merkezi konumundaydı.

Farklı özellikler barındıran bir yaşam merkezi özelliğini taşımaktaydı. Pamfilya şehri özelliği ile burada farklı çeşitlerde el yapımı ürünler imal edilip satılmaktaydı. Bu el yapımı ürünlere yer verecek olursak, çeşitli ağaçlardan ve gül ağaçlarından süs maksatlı ürünler, hayvan ticareti (at ticareti) ve aynı zamanda şarap üretim ve şarap ticareti yapılmaktaydı. Bahsettiğimiz dönemlerde at yetiştirmede isim yapmış bir şehir karakterini göstermiştir.

Aspendos’ta bulunan bazı yapılar ve yerler şu şekildedir :

 • Aşağı kent yapıları.
 • Yukarı kent yapıları.
 • Aşağı kent yapıları kısmında ise, su kemerleri, stadyum ve nekropoller, tiyatro, tapınaklar, hamamlar bulunmuştur.
 • Yukarı kent yapılarında, nymphaeum, eksedra, bazilika toplantı yapısı, agora gibi yapılar tespit edilmiştir.

Antalya’nın Serik İlçesine takribe 9 kilometre mesafede bulunan Aspendos Antik Kenti, tatilcilerin en çok görmek isteyip ziyarete geldiği tarihi yerlerden en önemlisi sayılmaktadır. Yüzyıllar geçmesine rağmen eski yapısını hala korumaya devam etmektedir. Burada güneş, kum ve deniz harikasının içerisinde zaman geçirirken, Aspendos Antik Kenti’ni gezerek çok farklı yaz tatili deneyimlerini yaşayabilirsiniz.